Herecké obsazení filmu Taxikář

Taxikář Josef Donutil (Norbert Lichý)

Taxikář Josef Donutil

Norbert Lichý


Hlavní postava filmu. Pepa Donutil byl klientem pobodán, když ho chtěl klient v taxíku okrást. Pepa vytáhl na klienta pistoli a 4x ho střelil. Poslední rána byla smrtelná. Pepa byl několik měsíců vyšetřován jako vrah. Norbert Lichý je svérázný a vynikající divadelní ostravský herec. Norbert stanul na divadelních prknech poprvé už devíti letech. O deset let později působil v šumperském městském divadle. Od roku 1987 působí bez přestávky v Divadle Petra Bezruče. Kromě herectví se věnuje i hudbě a skládání scénické hudby. Jeho činnost lze vysledovat i ve spolupráci s ostravským studiem České televize. Je bytostně spjat s Ostravou, považuje se za patriota. Ostrava, dávající i beroucí, je jeho celoživotní láska. V posledních letech se objevil i v mnoha filmech a seriálech, jako například Signál, Ohnivé kuře nebo v současné době v seriálu Slunečná. Sluší se připomenout, že za roli Mendela Singera, ve hře Job od Josepha Rotha, byl v roce 2009 oceněn Cenou Thálie.

Patrik (Lukáš Melník)

Patrik

Lukáš Melník


Jedna z hlavních postav filmu. Právě on změní taxikářovi jeho život. V příběhu se seznámíme s Patrikovou minulostí a společně s nim si projdeme cestu, která vedla až k samotné tragické události. Lukáš Melník působí v Divadle Petra Bezruče, a to například jako Lenský / Evžen Oněgin, Ivan Landsman/Pestré vrstvy, Christián/Rodinná slavnost. Jako host působil v HaDivadle, v bývalém divadle 7 a půl v Brně a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Má za sebou i mnoho filmových a televizních rolí.

Alice (Kristýna Lesáková)

Alice

Kristýna Lesáková


Dívka, která se u svých přátel s Patrikem pozná a zamiluje se do něho. On však o ni nejeví extra zájem. I přesto se díky určitým okolnostem rozhodne k Alici nastěhovat. Alice by pro něj udělala cokoliv.

Donutilová - manželka taxikáře (Kateřina Krejčí)

Donutilová - manželka taxikáře

Kateřina Krejčí


Manželka Pepy taxikáře. Stojí po jeho boku, prožívá s ním všechny útrapy a starosti s případem. Kateřina Krejčí je jedna z nejvýraznějších ostravských hereček, členka hereckého souboru Divadla Petra Bezruče. V tomto divadle je v angažmá od roku 1986. Za více než třicet sezón vytvořila celkem šedesát osm velmi výrazných postav a patří doslova k rodinnému stříbru DPB. Objevuje se také ve filmu a televizi. Vidět jste ji mohli v Kriminálce Anděl, Doktoru Martinovi nebo v seriálu Místo zločinu Ostrava.

právník (Ivan Vyskočil)

právník

Ivan Vyskočil


Advokát zastupující Pepu taxikáře. Bojuje za jeho nevinu a za prokázání nutné sebeobrany. Ivan Vyskočil patří k zakladatelů Herecké asociace, která každoročně uděluje prestižní divadelní ceny Thálie. Filmová přehlídka Ivana Vyskočila je velmi pestrá, byť se již několik let nic nového neudálo. PASŤÁK (1968), MLADÝ MUŽ A BÍLÁ VELRYBA (1978), POSLEDNÍ PROPADNE PEKLU (1982) nebo SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ (1986). Některé jeho seriálové role jsou dnes již téměř kultovní. Pochopitelně z pohledu pamětníků. Jmenovitě jde například o postavu Jirky Sikity ze seriálu VELKÉ SEDLO. Příběh je zasazen do prostředí u vodní nádrže a asi moc nepřekvapí, že vzešel z pera Jaroslava Dietla. Další výraznou rolí byl soudruh učitel Janda v dětském fantaskním LÉTAJÍCÍM ČESTMÍROVI. A v neposlední řadě Losna - kdo by neznal Rychlé šípy a televizní zpracování ZÁHADA HLAVOLAMU. Není třeba vyjmenovávat všechny seriály, ve kterých se Ivan mihnul, ale za zmínku jistě ještě stojí alespoň CHLAPCI A CHLAPI.

Radim Kohout (Josef Petrů)

Radim Kohout

Josef Petrů


Bratr hlavního hrdiny. Patrik u něj nějakou dobu bydlí, ale Radim ho kvůli Patrikovu chování nakonec vyhodí. Josef Petrů je český novinář, který pochází z Červeného Kostelce. Pracoval mimo jiné v České televizi, jako parlamentní zpravodaj. Napsal knihy o Janu Libíčkovi a národním umělci Martinu Růžkovi. Ani filmová kamera mu ale není cizí. Režisér Milan Šteindler ho obsadil do filmu Vrať se do hrobu.

majitelka trafiky (Yvetta Kornová)

majitelka trafiky

Yvetta Kornová


I když malou, ale o to víc výraznou roli ztvárňuje tato česká herečka. Právě její postava trafikantky posouvá část dějové linky příběhu kupředu. Yvetta Kornová od mala zpívala ve sboru, tancovala a moderovala dětský televizní pořad. Hrát začala náhodou. Vybrali si ji ve škole jako mnoho jiných dětí. Před kamerou poprvé stála ve dvanácti letech ve filmu PŘIJELA K NÁM POUŤ, kde zpívala a tančila. V patnácti letech začala studovat konzervatoř. Byla obsazena do role ve filmu HOUSATA, který režíroval tehdy debutující Karel Smyczek.