Herecké obsazení filmu Taxikář

Patrik (Jan Šraitr)

Patrik

Jan Šraitr


Jedna z hlavních postav filmu. Právě on změní taxikářovi jeho život. V příběhu se seznámíme s Patrikovou minulostí a společně s nim si projdeme cestu, která vedla až k samotné tragické události. Představitel této role byl vybrán na základě svých předchozích zkušeností. Začínal jako komparzní herec a postupně se vypracoval až k mluveným epizodním rolím v našich a zahraničních filmech i seriálech. Např. Specialisté, Policie v akci, Charite III, Miracle workers a další.

Alice (Kristýna Lesáková)

Alice

Kristýna Lesáková


Dívka, která se u svých přátel s Patrikem pozná a zamiluje se do něho. On však o ni nejeví extra zájem. I přesto se díky určitým okolnostem rozhodne k Alici nastěhovat. Alice by pro něj udělala cokoliv.

Radim Kohout (Josef Petrů)

Radim Kohout

Josef Petrů


Bratr hlavního hrdiny. Patrik u něj nějakou dobu bydlí, ale Radim ho kvůli Patrikovu chování nakonec vyhodí. Josef Petrů je český novinář, který pochází z Červeného Kostelce. Pracoval mimo jiné v České televizi, jako parlamentní zpravodaj. Napsal knihy o Janu Libíčkovi a národním umělci Martinu Růžkovi. Ani filmová kamera mu ale není cizí. Režisér Milan Šteindler ho obsadil do filmu Vrať se do hrobu.

majitelka trafiky (Yvetta Kornová)

majitelka trafiky

Yvetta Kornová


I když malou, ale o to víc výraznou roli ztvárňuje tato česká herečka. Právě její postava trafikantky posouvá část dějové linky příběhu kupředu. Yvetta Kornová od mala zpívala ve sboru, tancovala a moderovala dětský televizní pořad. Hrát začala náhodou. Vybrali si ji ve škole jako mnoho jiných dětí. Před kamerou poprvé stála ve dvanácti letech ve filmu PŘIJELA K NÁM POUŤ, kde zpívala a tančila. V patnácti letech začala studovat konzervatoř. Byla obsazena do role ve filmu HOUSATA, který režíroval tehdy debutující Karel Smyczek.